środa, 25 września 2013

15 Konferencja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych

W dniach 12-13 września 2013 roku odbyła się w Poznaniu jubileuszowa 15 Konferencja Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych. Tematem obrad było „Budowanie relacji z klientem”, a gospodarzami wydarzenia byli pracownicy Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej. Dwudniowe obrady obfitowały w ciekawe wystąpienia prelegentów. Gościom zaproponowano również udział w warsztatach oraz rozrywkę w postaci przedstawienia „Bielyje rozy” przygotowanego przez Studio Teatr Castingowy mplusm.
Konferencję rozpoczął wykład inauguracyjny pt.: Determinanty sprawności funkcjonowania współczesnej biblioteki naukowej wygłoszony przez Dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu dr. hab. Artura Jazdona. Następnie odbyły się 4 sesje, w których znalazło się aż 12 wystąpień bibliotekarzy z całego kraju.
Pierwszą prelegentką była Iwona Josińska (Biblioteka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu), która opowiedziała o problemach towarzyszących łączeniu dwóch uczelni i ich bibliotek. Następnie dr Magdalena Karciarz (Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu) wygłosiła referat pt.: Biblioteki niepaństwowych szkół wyższych w perspektywie przestrzeni i czasu. Wystąpienie zostało rozpoczęte błyskotliwą tezą, która świetnie oddaje stadium, w jakim się obecnie znajdujemy – „biblioteki niepaństwowych szkół wyższych są jak młode wino, muszą jeszcze dojrzeć”. Następnie dr Maria Sidor (Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu) przedstawiła temat Repozytorium instytucjonalne – jego funkcje i narzędzia w komunikacji naukowej. Sesję pierwszą zamknęła Joanna Szymanowicz (Biblioteka Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) dzieląc się swoimi doświadczeniami związanymi z tworzeniem własnego repozytorium, a także wideoteki.
Po krótkiej przerwie rozpoczęła się sesja druga, w której głos zabrały kolejne cztery panie. Na początku Grażyna Wilk (Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) zastanawiała się, która koncepcja jest dziś lepsza - Czytelnik w bibliotece akademickiej XXI wieku – gość? klient? użytkownik? Kolejne wystąpienie dotyczyło usługi „zaproponuj kupno książki”, temat przedstawiła Kinga Adamiak (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu). O problemach planowania opowiedziała Marlena Gęborska (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej). Następnie Małgorzata Kiwior (Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu) podzieliła się swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu funduszy na działalność biblioteczną z różnych źródeł zewnętrznych, m.in. z programów grantowych.
Trzecią sesję miałam przyjemność moderować. Kolejny raz na konferencyjną scenę zaproszono cztery prelegentki. Renata Zagożdżon i Karolina Dyl (Biblioteka Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie) przedstawiły bardzo ciekawy przykład współpracy w wystąpieniu pt.: Jeden katalog – dwie biblioteki czyli koncepcja, wdrożenie i wnioski dotyczące funkcjonowania systemu bibliotecznego łączącego zasoby bibliotek Wyższej Szkoły Cła i Logistyki i Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Następnie wysłuchaliśmy Wioletty Ledzion i Agata Petiuk (Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej) opowiadających o sukcesach i porażkach podczas wprowadzania w bibliotece nowych stanowisk pracy dla bibliotekarzy dziedzinowych.
W czwartej sesji zgromadzonych na sali czekały dwa wystąpienia. Małgorzata Bródka (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu) poruszyła temat egzemplarza obowiązkowego pytając Wydawco, gdzie jesteś? Następnie dr Stefan Kubów (Biblioteka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu) podzielił się doświadczeniami bibliotekarza-blogera. Dylematy przedstawił w sposób bardzo ciekawy i z humorem – tak, w bardzo dobrych nastrojach, zakończyliśmy bogatą część obrad. Pierwszy dzień zamknęła uroczysta kolacja, której towarzyszyły: pokaz zdjęć prezentujących historię corocznych spotkań bibliotekarzy niepaństwowych szkół wyższych, wspominki, konkursy oraz taneczne szaleństwo ;-)
Drugiego dnia tematem przewodnim obrad była szeroko pojmowana komunikacja. Rozpoczęła Ewa Rzeska (Biblioteka Główna UMCS w Lublinie) poruszając zagadnienie komunikacji interpersonalnej w procesie budowania trwałych relacji z użytkownikiem biblioteki naukowej. Kolejne trzy wystąpienia stanowiły swoisty tryptyk pod wspólnym tytułem (Patologie w komunikacji) przygotowany przez pracownice Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Magdalena Kokosińska zanalizowała e-maile i podania składane przez czytelników. Omówiła problem błędów i barier w komunikacji, poruszyła także kwestie grzeczności językowej. Aleksandra Marciniak, obecna na konferencji jedynie duchem, przemówiła do audytorium dzięki przygotowanemu wcześniej nagraniu. Jej prezentacja dotyczyła problemów dyskryminacji i mobbingu w środowisku bibliotekarskim i wzbudziła spore poruszenie na sali obrad. W moim wystąpieniu omówiłam kwestie korespondencji e-mailowej - w oparciu o wykonane badania oceniłam jak bibliotekarze radzą sobie z tą formą komunikacji. Następnie Barbara Barańska-Malinowska (Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej) odpowiedziała na bardzo ważne pytania Jak mówić żeby użytkownicy bibliotek nas słuchali, jak sprawić żeby do nas wracali? W ostatnim wystąpieniu Katarzyna Winnicka i Agata Figas (Biblioteka Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie) podzieliły się bardzo cennymi i pionierskimi doświadczeniami związanymi z udostępnianiem czytelnikom e-czytników wraz z kolekcją e-booków.
Po obradach udaliśmy się na warsztaty - organizatorzy zaproponowali trzy bardzo ciekawe  tematy do wyboru:
• Obsługa trudnego klienta w bibliotece (prowadząca: Joanna Szymanowicz),
• Prezentacje publiczne z wykorzystaniem technik relaksacyjnych (prowadząca: dr Magdalena Karciarz),
• Zarządzanie czasem (prowadząca: Anna Dągielska).
Następnie odbył się Hyde Park w dość luźnej atmosferze, nastał czas podsumowań, pożegnań i podziękowań.
Jubileuszowa konferencja odbyła się w miejscu, w którym w 1999 roku bibliotekarze niepaństwowych szkół wyższych spotkali się po raz pierwszy. Zapoczątkowana wtedy wymiana doświadczeń i wiedzy trwa nieprzerwanie od 15 lat. Przy okazji corocznych zjazdów poruszano bardzo wiele zagadnień związanych z funkcjonowaniem tego szczególnego typu biblioteki, jakim jest książnica w uczelni niepaństwowej. Cieszy fakt, że podczas zakończenia obrad w Poznaniu Anna Sobiech z Biblioteki Wyższej Szkoły Administracji Publicznej zaprosiła wszystkich na kolejną, 16 już, konferencję i w 2014 roku spotkamy się w Ostrołęce.
15 Konferencję Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych należy uznać za bardzo udaną pod wieloma względami. Ciekawy temat obrad, bardzo dobra organizacja i twórcza atmosfera sprawiły, że uczestnicy opuścili Poznań zadowoleni i pełni nowej energii. Podziękowania i gratulacje należą się gospodarzom wydarzenia – pracownikom Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.
 
Konferencja w liczbach
• 58 uczestniczek - 5 uczestników
• 12 wystąpień - 13 prelegentek - 1 prelegent
• 2 dni - 5 sesji - 3 warsztaty - 1 przedstawienie
• 3 przerwy kawowe - 2 obiady - 1 uroczysta kolacja
• kilka trudnych pytań - kilka dobrych praktyk - dziesiątki wymienionych myśli - setki uśmiechów

Paulina Milewska, Biblioteka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi

czwartek, 9 maja 2013

Dzień Bibliotekarza 2013 - zaproszenie Zarządów Okręgu i Oddziału Łódzkiego SBP


Data: 15 maja 2013 r., godz. 13.00-15.00
Miejsce: Biblioteka PŁ, Wólczańska 223, sala 401

W programie:
1. Komunikat o nowych władzach SBP.
2. Wręczenie odznaczeń.
3. Wręczenie nagrody dla Łódzkiego Bibliotekarza Roku.
4. Podziękowania dla Filipa Podgórskiego, administratora strony Okręgu.
5. Relacja z Odjazdowego Bibliotekarza 2013.
5. "Trzymaj się miłości" - występ Marii Duszki i Zbigniewa Paprockiego.


poniedziałek, 6 maja 2013

Zaproszenie na zabawę z okazji Dnia Bibliotekarza

Koło SBP przy MBP Łódź-Górna zaprasza na rozrywkowy Dzień Bibliotkarza. Organizatorzy powitają nas lampką szampana. A całe menu i płyny mają być dla nas trochę tańsze.

Termin: 11 maja 2013 (sobota), godz. 17.00
Miejsce: Restauracja Nowa Europa, al. Kościuszki 106/116
Potwierdzenie przybycia: aleksandra.marciniak@wsp.lodz.pl

Źródło: korespondencja e-mailowa, Grażyna Rurowicz



środa, 17 kwietnia 2013

Łódzki Bibliotekarz Roku 2012

Łódzkim Bibliotekarzem Roku została Aleksandra Marciniak, przewodnicząca Sekcji BNSW!

Do tego, by została ona Bibliotekarzem Roku 2012, może przyczynić się każdy, oddając swój głos w ogólnopolskim głosowaniu.

Zobacz sylwetkę kandydatki

Oddaj swój głos!


sobota, 23 marca 2013

Zebranie Zarządu Okręgu Łódzkiego SBP



20 marca w WBP im. J. Piłsudskiego odbyło się zebranie Zarządu Okręgu - po raz pierwszy w nowym składzie. W zabraniu wzięła udział przewodnicząca Sekcji BNSW, Aleksandra Marciniak.

Omówiono następujące kwestie:


  1. Plan pracy Okręgu na 2013.


  2. Wnioski opracowane na Okręgowym Zjeździe Delegatów.


  3. Wyniki regionalnego etapu konkursu "Bibliotekarz Roku 2012".


  4. Kandydatury z Okręgu do tytułu "Honorowy Członek SBP".


  5. Forma podziękowania za dotychczasową współpracę administratorowi serwisu internetowego Okręgu.
 

środa, 13 marca 2013

Wybory Zarządu Sekcji


W związku z zakończeniem kadencji 2009-2012, 5 marca 2013 roku członkowie Sekcji, będący członkami SBP, tj.:


1.                Magdalena Kokosińska,

2.                Iwona Marchewka,

3.                Aleksandra Marciniak,

4.                Paulina Milewska,

5.                Małgorzata Paszkowska,

6.                Barbara Zych,

 
jednogłośnie wybrali Zarząd Sekcji w składzie:

przewodnicząca – Aleksandra Marciniak,

sekretarz – Paulina Milewska

Zarząd ten będzie sprawował funkcje w latach 2013-2016.

2 marca 2013 Zjazd Delegatów SBP z Okręgu Łódzkiego

W sobotę 2 marca 2013 roku odbył się Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z Okręgu Łódzkiego.

Obrady miały miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi, która od lat użycza gościnnie siedziby naszemu Stowarzyszeniu.

Na początku spotkania poproszono Członka Honorowego SBP panią Elżbietę Pawlicką o przewodniczenie obradom. W Prezydium Zjazdu zasiadła także Opiekun Okręgu z ramienia Zarządu Głównego SBP pani Marzena Przybysz, pani Dyrektor Biblioteki im. Piłsudskiego, a zarazem Członek ustępującego Zarządu - Barbara Czajka oraz Przewodnicząca ustępującego Zarządu - Elżbieta Grzelakowska.

O protokołowanie obrad poproszono delegatów: Mariolę Soboń i Justynę Chylak.

Po zatwierdzeniu Programu i Regulaminu Zjazdu wybrano członków Komisji Skrutacyjnej: Agnieszkę Lichawską, Andrzeja Hołaska i Irenę Śmigierę-Milewską.

Następnie powołano Komisję Uchwał i Wniosków pod przewodnictwem Doroty Tarnowskiej z udziałem Doroty Abramczyk i Moniki Fiodorow. Kolejnym punktem programu było odczytywanie sprawozdań.

Jako pierwsza merytoryczne sprawozdanie z działalności Okręgu w latach 2009-2012 przedstawiła Elżbieta Grzelakowska. Z kolei sprawy finansowe z tej kadencji zreferowała Skarbnik Okręgu Irena Chojecka. Protokół Komisji Rewizyjnej (w zastępstwie nieobecnej Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Marii Rajpold) odczytała Dorota Abramczyk.

W kolejnym wystąpieniu głos zabrała Przewodnicząca Sądu Koleżeńskiego Izabela Strączyńska.

W dyskusji nad sprawozdaniami delegaci jednogłośnie przegłosowali je i zaakceptowali przyjęcie.

W dalszej części przystąpiono do wyborów kandydatów do nowego Zarządu, członków poszczególnych Komisji oraz Delegatów na Krajowy Zjazd SBP.

Po wytypowaniu kandydatów, wydrukowaniu kart do głosowania i rozdaniu ich Delegatom, przeprowadzono tajne głosowanie, a po zebraniu kart Komisja Skrutacyjna przystąpiła do przeliczenia oddanych głosów. W głosowaniu uczestniczyło 46 delegatów i wszystkie oddane głosy były ważne pod względem formalnym.
W międzyczasie zebrani na sali Delegaci i Goście debatowali nad kwestiami związanymi z działalnością SBP oraz bibliotekarzy z Okręgu. Niektóre z nich podawano w formie wniosków, skierowanych do Komisji Uchwał i Wniosków, które po zredagowaniu Dorota Abramska przedstawiła zebranym.

Po przeliczeniu głosów Andrzej Hołasek przeczytał protokół Komisji Skrutacyjnej, Tym samym ogłoszono skład nowego Zarządu Okręgu Łódzkiego oraz listę Delegatów na Krajowy Zjazd SBP (który odbędzie się 7-8 czerwca b.r.).

Przewodniczącą została wybrana na kolejną kadencję Elżbieta Grzelakowska, a w skład Zarządu weszli: Dorota Abramczyk, Irena Chojecka, Andrzej Czapnik Urszula Derendarz, Elżbieta Domagalska, Maria Duszka, Izabela Gajda, Grażyna Rurowicz, Joanna Szymczak Ryczel.

Do Komisji Rewizyjnej wybrano: Barbarę Appel, Ewę Maćkowiak, Mariolę Soboń i Izabelę Strączyńską. Natomiast członkami Sądu Koleżeńskiego wybrano: Szymona Brota, Genowefę Dżułę i Bożenę Trocką- Dąbrowę.

Delegatami na Krajowy Zjazd SBP z Okręgu Łódzkiego wybrano: Dorotę Abramczyk, Andrzeja Czapnika, Urszulę Derendarz, Elżbietę Grzelakowską i Grażynę Rurowicz. Jako zastępców Delegatów wytypowano Marię Duszkę i Ewę Maćkowiak.

Po wyrażeniu gratulacji i podziękowań ze strony ustępującego Zarządu, Gości i Delegatów Przewodnicząca Elżbieta Pawlicka ogłosiła zamknięcie Zjazdu.

środa, 20 lutego 2013

Zjazd Okręgu Łódzkiego

 


Koleżanki i koledzy, Zarząd Okręgu Łódzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zaprasza delegatów z Oddziału Łódzkiego, Piotrkowskiego, Sieradzkiego i Skierniewickiego na Zjazd Okręgu Łódzkiego SBP 2 marca 2013 roku o godz. 09.00 w sali konferencyjnej WBP im. J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 102.

Informacji organizacyjnych udzielają: kol. Elżbieta Grzelakowska (tel.: 537 462 100, e-mail: zbioryspecjalne@pbw.lodz.pl), kol. Izabela Gajda (tel. 42 631 20 51, e-mail: izabela.gajda@p.lodz.pl).
 

piątek, 15 lutego 2013

Ostatnie zebranie Okręgu w tej kadencji

Rok 2013 to w SBP rok wyborczy. Obecne Władze Okręgu przewodziły łódzkiemu SBP w latach 2009-2012. Nowy Zarząd zostanie wybrany 2 marca podczas zjazdu, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Na wczorajszym zebraniu (14 lutego) zapoznano uczestników ze sprawozdaniem z działalności Okręgu Łódzkiego w 2012 roku, podkreślono, że trwają prace nad stworzeniem aktualnej bazy członków SBP, poinformowano o nowych korzyściach, wynikających z członkostwa w SBP, a także wytypowano spośród obecnych członków zarządu kandydatów na kolejną kadencję.

Część sprawozdania dotyczyła działających przy Okręgu sekcji (w tym naszej bnsw). Ustalono, że wybory zarządów sekcji odbędą się w terminie zbliżonym do wyborów władz okręgowych. Zgodnie ze Statutem SBP (§65) czynne i bierne prawo wyborcze przysługuje wyłącznie członkom SBP z minimum rocznym stażem.

sobota, 9 lutego 2013

Mamy 3 lata


Dziś mijają 3 lata od oficjalnego powołania naszej Sekcji. Ciekawe, czy we wrześniu przyjmą nas do przedszkola ;)


piątek, 8 lutego 2013

Zebranie Koła SBP przy PŁ - 7 lutego

W Tłusty Czwartek okazji do pochłaniania pączków nie brakowało - zadbali o to między innymi organizatorzy zebrania w Bibliotece Politechniki Łódzkiej. Zajadając się słodkościami, dowiedzieliśmy się, jakie zmiany w 2013 roku zajdą w SBP, wysłuchaliśmy relacji dwojga uczestników VII Forum Młodych Bibliotekarzy, a także z zainteresowaniem śledziliśmy dzieje Łagiewnik, które przybliżyła nam p. Agnieszka Sobolewska, chcąc zachęcić do udziału w wycieczce, planowanej na maj b.r. Ponadto Koło ma zamiar zorganizować w tym roku wyjazd do Uniejowa i Biblioteki Sejmowej. W programie spotkania znalazła się także relacja przewodniczącej, Izabeli Gajdy, z wyjazdu do bibliotek francuskich, a Paulina Milewska zachęciła do zaangażowania się w czwartą łódzką edycję Odjazdowego Bibliotekarza.

Naszą Sekcję reprezentowały 4 członkinie:
Magdalena Kokosińska,
Aleksandra Marciniak,
Paulina Milewska,
Mirosława Szczepańska.

piątek, 1 lutego 2013

Zebranie Koła SBP przy Bibliotece PŁ

Koło SBP przy Bibliotece Politechniki Łódzkiej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się
7 lutego o godz. 13.00
w Bibliotece PŁ, sala 401.

Na spotkaniu omówimy:
  • zmiany w składzie Koła 
  • nowe legitymacje członkowskie 
  • VII Forum Młodych Bibliotekarzy 
  • wiosenną wycieczkę do Łagiewnik 
  • wrażenia z bibliotek francuskich

Trzy członkinie Sekcji BNSW (M. Kokosińska, A. Marciniak, P. Milewska) postanowiły oficjalnie zasilić szeregi Koła  przy Bibliotece PŁ, co powinno usprawnić nasze działania w ramach SBP. Bycie "członkiem niezrzeszonym" bywa skomplikowane...

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Oddziałowy Zjazd Delegatów

26 stycznia 2013 roku w gościnnych progach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej (która ostatnio skróciła swą nazwę :)) odbył się Oddziałowy Zjazd Delegatów podczas którego został wybrany skład Zarządu Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy. Obecnie gremium to wygląda następująco:

Przewodnicząca: Grażyna Rurowicz
Sekretarz: Dorota Tarnowska
Skarbnik: Irena Chojecka

Członkowie:
Dorota Abramczyk
Elżbieta Domagalska
Izabela Gajda
Agnieszka Jachowicz
Ewa Maćkowiak
Mariola Soboń

Komisja Rewizyjna
Przewodniczący: Szymon Brot
Członkowie:
Izabela Kwiatkowska
Agnieszka Lichawska

Wielkimi krokami zbliżają się także wybory zarządu Sekcji BNSW o czym informuje (jeszcze) przewodnicząca :)

środa, 30 stycznia 2013

Łódzki Odjazdowy 2013


 


 
 
W maju 2013 roku Odjzdowy Bibliotekarz zostanie zorganizowany w Łodzi już po raz czwarty. To właśnie w naszym mieście zrodził się pomysł na rajd, którego realizacją zajęła się Sekcja Bibliotek Niepaństwowych Wyższych SBP. Organizatorem rajdu w Łodzi jest Biblioteka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi współpracująca z Sekcją BNSW. Pragniemy poszerzyć grono partnerów i w związku z tym poszukujemy bibliotekarzy, którzy wesprą imprezę poprzez:
 
·         zaangażowanie się w przygotowania rajdu (np. wyznaczenie trasy, promowanie imprezy wśród łódzkich bibliotekarzy, gromadzenie książek na bookcrossing itp.),
·         pomoc w dniu imprezy (m.in. oznaczenie miejsca startu i mety, rozprowadzanie gadżetów wśród uczestników, transport, fotorelacja).
Instytucje mogą wesprzeć Odjazdowego Bibliotekarza poprzez:
·          dofinansowanie zakupu gadżetów z logo,
·          dofinansowanie produkcji materiałów informacyjnych,
·          przekazanie barteru, np. w postaci książek czy innych upominków dla uczestników,
W razie pytań proszę o kontakt:
Aleksandra Marciniak
505-039-599
 


wtorek, 29 stycznia 2013

Sekcja w 2012 roku

Działania Sekcji w 2012 roku całkowicie zdominowała organizacja 14 Konferencji Bibliotek Niepaństwowych Szkół Wyższych, która w dniach 13-14 września odbywała się w Centrum Konferencyjno-Wydowiskowym LUTNIA w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi. Nie trudno domyślić się, że zespół Biblioteki WSP był zmuszony zrezygnować z pewnych działań (w tym, bijąc się w pierś, przyznaję - z prowadznia niniejszego bloga), by podołać wyzwaniom związanym z przygotowaniem imprezy. Na szczęście jak zawsze można było liczyć na wsparcie Członkiń Sekcji BNSW i innych przychylnych bibliotekarzy, które przyczyniło się do sukcesu imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją.
 
 
 
 
Oczywiście również w 2012 roku (już po raz trzeci) SBNSW zaangażowała się w organizację Odjazdowego Bibliotekarza. Statystyki wyglądają następująco:

·         łączna liczba uczestników – 119
·         łączna liczba bibliotekarzy – 30
·         łączna liczba przejechanych kilometrów – 12
·         czas trwania – 2 godziny
 
Szczegółową relację zamieściliśmy na oficjalnej stronie wydarzenia. Miłą niespodzianką było przyznanie przez Zarząd Okręgu Łódzkiego SBP pomysłodawczyni rajdu, Paulinie Milewskiej, która pełni funkcję sekretarza naszej Sekcji, nagrody za Najlepsze Przedsięwzięcie Młodego Bibliotekarza województwa łódzkiego.
 
 
I tak oto minął nam rok 2012... Działań było niewiele, ale wiele z nimi było roboty :) Kolejny rok oczywiście również zapowiada się pracowicie, o czym zamierzamy na bieżąco informować za pośrednictwem naszego bloga.